IMG_1471.JPG
Dobrý den!
Vítám Vás na stránkách Lednicenakole. Pokud se chcete dozvědět něco o přírodě, historii a současnosti kraje mezi Lednicí, Valticemi a Pálavou jste zde na správném místě.
Jmenuji se Martin Sedliský, mým koníčkem a částečně i zaměstnáním je ochrana přírody, lesnictví, myslivost, kynologie a historie. Jsem rodákem z malé vesničky Nejdek, která je součástí Lednice a dnes žiji v Mikulově. Znám velmi dobře krajinu mezi Mikulovem, Valticemi, Břeclaví a Lednicí. Touto cestou Vám bych se s Vámi chtěl podělit o své znalosti a vědomosti a nabídnout Vám zajímavý a poutavý výlet na kole, nebo případně i pěšky.

Lednice na kole, komentované cyklovýlety s průvodcem

Pojeďte s námi na cyklovýlet po kraji beze stínů, kde putovali již lovci mamutů, krajem který se později stal jedním z center prvního státního útvaru na našem území "Velké Moravy". Krajem kde se často rozhodovalo o osudu naší země, jako například v době Přemysla Otakara II., nebo v letech pozdějších. Krajem, který je od roku 1996 zapsán na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Krajem dobrého vína a rázovitých lidí.
DSC06868.JPG
DSC06581.JPG
DSC06730.JPG
DSC06644.JPG
DSC06650.JPG
DSC06661.JPG
DSC06789.JPG
DSC06566.JPG
Lednicko-valtický areál, zahrada Evropy, místo kde se snoubí příroda a umění lidských rukou, historie a současnost.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách

Rubriky

Lednicko-valtický areál

Jižní Morava, kraj plný slunce, vinic, lužních lesů a památek. Kraj, kde se spojil lidský um a krásy přírody. Navštivte s námi Lednicko-valtický areál, jeho památky a přírodu.
Lednicko-valtický areál (LVA) – zápsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1996, uměle vytvořený krajinný areál, jediná památka tohoto typu v UNESCO. Budování začalo již v 18. Století, stavby postupně vznikaly od roku 1805 – 1855. Jedinečnost tohoto území spočívá v citlivém propojení přírodních podmínek a krajinářských úprav. Kostru tvoří rybníky, aleje a průhledy (bohužel často již nedochované). Další součástí LVA jsou drobné romantické stavby rozeseté ve volné krajině (salety).
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3491"
Ďakujeme Martinovi, že si opäť po roku našiel čas pre našu nemalú skupinu cyklistov /40/. Bola to skvelá bicyklovačka, cez 160km za 3 dni, naozaj skvelá práca!
Južná Morava je krásna a teraz v jeseni vonia a "chutí" naozaj najlepšie.
Tešíme sa, keď sa sem zas vrátime a s Martinom strávime skvelý a na zážitky bohatý víkend.

Martin, ďakujeme!

Skupinka rekreačných cyklistov z Bytče.

Marin provázel 50 seniorů z Broumova. Byl to jeho první autobusový zájezd. Perfektně připravený pohodář. I díky jemu jsme prožili nádherný prodloužený víkend ve Valticko-Lednickém areálu.
Již jsme domluvili další zájezd.

Martine děkujeme.
Pavel Košňar
vedoucí zájezdu

Dobrý den, Martine!
Chci vám ještě jednou poděkovat za pana ředitele a všechny mé kolegy za čtvrteční výlet na kole okolo Lednice. Všem kolegům se výlet a především vaše povídání líbilo, ocenili, že to nebyla jen jízda hezkou krajinou, ale že se taky dozvěděli spoustu zajímavých věcí.
Mnohokrát vám děkuji za hezké zážitky a přeji vám spoustu dalších spokojených klientů!
S pozdravem
Karla

Karla Fliegelova

Assistant to Area Director –

Eastern Europe

MylanEvropská 2590/33C
Prague 6 160 00
Czech Republic
Martin je skvělý průvodce krajinou na kole. Obvzláště oceňuji, že jsme celý náš 30 km výlet jeli přírodou. Martin zvládnul naši skupinu 25 cyklistů a podal nám výklad o historii, zajímavostech a přírodních krásách kraje. Rozhodně si objednejte Martina na váš výlet v okolí Lednice, nebudete litovat!
Milý Martin, ďakujeme, že vďaka Vám sme veľa videli a ešte viac sa dozvedeli o Vašom krásnom kraji. Zostala v nás túžba vrátiť sa do Valtíc. Prajeme Vám veľa takých spokojných cyklistov, akými sme boli my. Ešte raz srdečná vďaka,
Ďakujeme Martinovi za super cyklovýlet , určite sa sem ešte radi vrátime, aby sme spoznali aj ďalšie krásy tohto kraja a samozrejme nesmiem zabudnúť na to vaše úžasné vínko.
Dakujeme za krasne cyklistické podujatie s pozdravom Jozef Danis
Děkuji všem za hodnocení a těším se, že opět někdy uvidíme. Martin
Zo srdca ďakujeme za krásny cyklovýlet - Lednicko-valtickeho
okolia práve sprievodcovi Martinovi, ktorý je v tejto práci úžasný.
Vrelé odporúčam všetkým, čo sa tam chystajú. V+T
Musím aj ja pridať Martinovi jedno veľké ďakujem, je to človek s veľkou láskou k cyklošportu a hlavne čo je obdivuhodné k histórii Lednicko-valtickeho okolia
...aj keď škoda že neboli 4 gracie ...
Děkuji všem za hodnocení a těším se, že opět někdy uvidíme. Martin
S takýmto sprievodcom je cykloturistika naozaj iná ako keď idete sám a urobíte si trasu podľa máp resp. podľa info z webu. Martin pozná oblasť tak, že sme šli trasami, ktoré na mapách nenájdete a zaviedol nás na miesta , ktoré by sme sami určite nenašli a nikdy by sme sa na ne nedostali. Pre mňa hodne veľké pozitívne prekvapenie, aký je to rozdiel robiť bicykle s takýmto sprievodcom , ktorý vie o kraji všetko.
Som veľmi rada, že naša organizátorka zájazdu vybrala práve Martina za sprievodcu našho cyklovýletu po lednicko-valtickom regióne. Martin má všetko to čo na takejto akcii potrebujete - ľudský prístup, vedomosti, zručnosti, veľkú trpezlivosť a hlavne je to človek na správnom mieste. Môžem jeho službu odporučiť každému. Martin, ďakujeme.
Anna
Prežila som krásny trojdňový cyklovýlet po okolí Lednického a Valtického areálu s výbornou veľkou partiou a skvelým sprievodcom Martinom, ktorý bol veľmi ústretový, trpezlivý, príjemný spoločník , povodil nás po zaujímavých cyklotrasách s veľmi pútavým výkladom o prírode a historických pamiatkach. Je vidieť, že ho to veľmi baví a preto Vám ho všetkým doporučujem, budete nadšení a budete sa tam chcieť vrátiť zas a zas.

Saša
Martin nás sprevádzal po celé tri dni nášho cyklovýletu. So skupinkou cca 50 cyklistov to nebolo vždy jednoduché, preto Martinovi ďakujem za trpezlivosť a za vedomosti, ktorými nás obohatil. Okrem starostlivo vypracovaných cyklotrás, sme sa veľa dozvedeli o prírode, histórii a vinárstvách Južnej Moravy, ktorá pre nás, vďaka Martinovi, nabrala nový rozmer. Určite sa sem vrátime a nádherné cyklotrasy si radi zopakujeme.

Martin, srdečne Ti za všetko ďakujeme, aj za pomoc pri oprave defektu a prajeme Ti všetko dobré, krásne leto a mnoho disciplínovaných cyklistov :-)

Monika s cyklokolektívom:-)
Máme za sebou nádherný predĺžený víkend v krásnom prostredí Južnej Moravy. Počas celého pobytu nás sprevádzal Martin. Napriek tomu, že nás bolo 52 a pre Martina to bola veľká výzva....zvládol ju na jednotku. Bolo cítiť, že to robí srdiečkom a zároveň profesionálne. Ukázal nám nádherné miesta a dal množstvo informácii a žiadna otázka ho nezaskočila..... :). Pokiaľ sa chystáte na Južnú Moravu a naozaj si ju chcete užiť a vidieť aj miesta, ktoré nie sú zakreslené v mape neváhajte Martina kontaktovať. Ešte raz obrovská vďaka....
Martinove služby sme prvý krát využili v roku 2017, kedy sme s ním absolvovali cyklovýlet po okolí Lednic a Valtic. Bol to super zážitok, preto sme jeho služby využili aj tento rok. Tentokrát sme si dali skoro 100 km cyklotúru k sútoku riek Dyje a Morava. A Martin nesklamal. Pripravil nám super trasu, perfektný odborný výklad. Vrelo doporučujeme všetkým, ktorí chú zažiť pekné chvíle na bicykli, spoznať krásne miesta a dozvedieť sa niečo nové. Veľmi pekne Ti ďakujeme Martin auž sa tešíme na ďalšie spoločné cyklotúry.
Ahoj Martine, moc děkujeme za super průvodcovské služby a příjemného společníka při poznávání krás Lednicko-valtického areálu ze sedla kola. Nemělo to chybu!!! Žádný tištěný průvodce nemůže nahradit Tvůj poutavý a zajímavý výklad! To, že jsme se nemuseli o nic starat a jen se mohli kochat krásami přírody a celého kraje umocnilo náš nezapomenutelný zážitek z tohoto výletu. Vřele každému doporučujeme! Je to úžasná služba pro turisty a "kolaře", kteří si chtějí z výletu odvézt nejen příjemný zážitek, ale také zajímavé informace. Určitě příště dáme ten soutok řek!:-). Už se těšíme!!!!

Zdraví Staroměšťáci
Lednicko-valtický areál (LVA) – zápsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1996, uměle vytvořený krajinný areál, jediná památka tohoto typu v UNESCO. Budování začalo již v 18. století, stavby postupně vznikaly od roku 1805 až do roku 1855. Jedinečnost tohoto území spočívá v citlivém propojení přírodních podmínek a krajinářských úprav. Kostru tvoří rybníky, aleje a průhledy (bohužel často již nedochované). Další součástí LVA jsou drobné romantické stavby rozeseté ve volné krajině (salety).
Monika na Soutoku
Monika na Soutoku
Pohansko

Pohansko

Kančí obora

Kančí obora

Soutok

Soutok

Líbí se Vám naše stránky?

jsou nudné (2 | 5%)
krokodýl

krokodýl

Soutok místo kde se setkávají dvě největší moravské řeky, Morava a Dyje, najdeme zde například staré duby, které pamatují jak šly věky. Jak kolem putovali dávní lovci, Keltové, nebo staří Slované či Avaři. Později například armády českého krále Přemysla Otakara II. v dobách jeho největší slávy i jeho smrti, nebo moravského krokodýla. Stačí pouze zapojit svou fantazii.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one