IMG_1471.JPG
Dobrý den!
Vítám Vás na stránkách Lednicenakole
Jmenuji se Martin Sedliský, mým koníčkem a částečně i zaměstnáním je ochrana přírody, lesnictví, myslivost, kynologie a historie. Jsem rodákem z malé vesničky Nejdek, která je součástí Lednice a dnes žiji v Mikulově. Znám velmi dobře krajinu mezi Mikulovem, Valticemi, Břeclaví a Lednicí. Touto cestou Vám bych se s Vámi chtěl podělit o své znalosti a vědomosti a nabídnout Vám zajímavý a poutavý výlet na kole, nebo případně i pěšky.

Lednice na kole, cyklovýlety s průvodcem

Pojeďte s námi na cyklovýlet po kraji beze stínů, kde putovali již lovci mamutů, krajem který se později stal jedním z center prvního státního útvaru na našem území "Velké Moravy". Krajem kde se často rozhodovalo o osudu naší země, jako například v době Přemysla Otakara II., nebo v letech pozdějších. Krajem, který je od roku 1996 zapsán na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Krajem dobrého vína a rázovitých lidí.
DSC06868.JPG
DSC06581.JPG
DSC06730.JPG
DSC06644.JPG
DSC06650.JPG
DSC06661.JPG
DSC06789.JPG
DSC06566.JPG
Lednicko-valtický areál, zahrada Evropy, místo kde se snoubí příroda a umění lidských rukou, historie a současnost.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5089"
Děkuji všem za hodnocení a těším se, že opět někdy uvidíme. Martin
S takýmto sprievodcom je cykloturistika naozaj iná ako keď idete sám a urobíte si trasu podľa máp resp. podľa info z webu. Martin pozná oblasť tak, že sme šli trasami, ktoré na mapách nenájdete a zaviedol nás na miesta , ktoré by sme sami určite nenašli a nikdy by sme sa na ne nedostali. Pre mňa hodne veľké pozitívne prekvapenie, aký je to rozdiel robiť bicykle s takýmto sprievodcom , ktorý vie o kraji všetko.
Som veľmi rada, že naša organizátorka zájazdu vybrala práve Martina za sprievodcu našho cyklovýletu po lednicko-valtickom regióne. Martin má všetko to čo na takejto akcii potrebujete - ľudský prístup, vedomosti, zručnosti, veľkú trpezlivosť a hlavne je to človek na správnom mieste. Môžem jeho službu odporučiť každému. Martin, ďakujeme.
Anna
Prežila som krásny trojdňový cyklovýlet po okolí Lednického a Valtického areálu s výbornou veľkou partiou a skvelým sprievodcom Martinom, ktorý bol veľmi ústretový, trpezlivý, príjemný spoločník , povodil nás po zaujímavých cyklotrasách s veľmi pútavým výkladom o prírode a historických pamiatkach. Je vidieť, že ho to veľmi baví a preto Vám ho všetkým doporučujem, budete nadšení a budete sa tam chcieť vrátiť zas a zas.

Saša
Martin nás sprevádzal po celé tri dni nášho cyklovýletu. So skupinkou cca 50 cyklistov to nebolo vždy jednoduché, preto Martinovi ďakujem za trpezlivosť a za vedomosti, ktorými nás obohatil. Okrem starostlivo vypracovaných cyklotrás, sme sa veľa dozvedeli o prírode, histórii a vinárstvách Južnej Moravy, ktorá pre nás, vďaka Martinovi, nabrala nový rozmer. Určite sa sem vrátime a nádherné cyklotrasy si radi zopakujeme.

Martin, srdečne Ti za všetko ďakujeme, aj za pomoc pri oprave defektu a prajeme Ti všetko dobré, krásne leto a mnoho disciplínovaných cyklistov :-)

Monika s cyklokolektívom:-)
Máme za sebou nádherný predĺžený víkend v krásnom prostredí Južnej Moravy. Počas celého pobytu nás sprevádzal Martin. Napriek tomu, že nás bolo 52 a pre Martina to bola veľká výzva....zvládol ju na jednotku. Bolo cítiť, že to robí srdiečkom a zároveň profesionálne. Ukázal nám nádherné miesta a dal množstvo informácii a žiadna otázka ho nezaskočila..... :). Pokiaľ sa chystáte na Južnú Moravu a naozaj si ju chcete užiť a vidieť aj miesta, ktoré nie sú zakreslené v mape neváhajte Martina kontaktovať. Ešte raz obrovská vďaka....
Martinove služby sme prvý krát využili v roku 2017, kedy sme s ním absolvovali cyklovýlet po okolí Lednic a Valtic. Bol to super zážitok, preto sme jeho služby využili aj tento rok. Tentokrát sme si dali skoro 100 km cyklotúru k sútoku riek Dyje a Morava. A Martin nesklamal. Pripravil nám super trasu, perfektný odborný výklad. Vrelo doporučujeme všetkým, ktorí chú zažiť pekné chvíle na bicykli, spoznať krásne miesta a dozvedieť sa niečo nové. Veľmi pekne Ti ďakujeme Martin auž sa tešíme na ďalšie spoločné cyklotúry.
Ahoj Martine, moc děkujeme za super průvodcovské služby a příjemného společníka při poznávání krás Lednicko-valtického areálu ze sedla kola. Nemělo to chybu!!! Žádný tištěný průvodce nemůže nahradit Tvůj poutavý a zajímavý výklad! To, že jsme se nemuseli o nic starat a jen se mohli kochat krásami přírody a celého kraje umocnilo náš nezapomenutelný zážitek z tohoto výletu. Vřele každému doporučujeme! Je to úžasná služba pro turisty a "kolaře", kteří si chtějí z výletu odvézt nejen příjemný zážitek, ale také zajímavé informace. Určitě příště dáme ten soutok řek!:-). Už se těšíme!!!!

Zdraví Staroměšťáci
20.06.2018 17:48:23
sedlisky.m

Líbí se Vám naše stránky?

jsou nudné (2 | 7%)
krokodýl

krokodýl

Soutok místo kde se setkávají dvě největší moravské řeky, Morava a Dyje, najdeme zde například staré duby, které pamatují jak šly věky. Jak kolem putovali dávní lovci, Keltové, nebo staří Slované či Avaři. Později například armády českého krále Přemysla Otakara II. v dobách jeho největší slávy i jeho smrti, nebo moravského krokodýla. Stačí pouze zapojit svou fantazii.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one