IMG_1471.JPG
Dobrý den!
Vítám Vás na stránkách Lednicenakole
Jmenuji se Martin Sedliský, mým koníčkem a částečně i zaměstnáním je ochrana přírody, lesnictví, myslivost, kynologie a historie. Jsem rodákem z malé vesničky Nejdek, která je součástí Lednice a dnes žiji v Mikulově. Znám velmi dobře krajinu mezi Mikulovem, Valticemi, Břeclaví a Lednicí. Touto cestou Vám bych se s Vámi chtěl podělit o své znalosti a vědomosti a nabídnout Vám zajímavý a poutavý výlet na kole, nebo případně i pěšky.

Lednice na kole, cyklovýlety s průvodcem

Pojeďte s námi na cyklovýlet po kraji beze stínů, kde putovali již lovci mamutů, krajem který se později stal jedním z center prvního státního útvaru na našem území "Velké Moravy". Krajem kde se často rozhodovalo o osudu naší země, jako například v době Přemysla Otakara II., nebo v letech pozdějších. Krajem, který je od roku 1996 zapsán na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Krajem dobrého vína a rázovitých lidí.
DSC06868.JPG
DSC06581.JPG
DSC06730.JPG
DSC06644.JPG
DSC06650.JPG
DSC06661.JPG
DSC06789.JPG
DSC06566.JPG
Lednicko-valtický areál, zahrada Evropy, místo kde se snoubí příroda a umění lidských rukou, historie a současnost.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Opište prosím kontrolní kód "7687"

Rubriky

Lednicko-valtický areál

Jižní Morava, kraj plný slunce, vinic, lužních lesů a památek. Kraj, kde se spojil lidský um a krásy přírody. Navštivte s námi Lednicko-valtický areál, jeho památky a přírodu.
Lednicko-valtický areál (LVA) – zápsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1996, uměle vytvořený krajinný areál, jediná památka tohoto typu v UNESCO. Budování začalo již v 18. Století, stavby postupně vznikaly od roku 1805 – 1855. Jedinečnost tohoto území spočívá v citlivém propojení přírodních podmínek a krajinářských úprav. Kostru tvoří rybníky, aleje a průhledy (bohužel často již nedochované). Další součástí LVA jsou drobné romantické stavby rozeseté ve volné krajině (salety).
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7621"
Martinove služby sme prvý krát využili v roku 2017, kedy sme s ním absolvovali cyklovýlet po okolí Lednic a Valtic. Bol to super zážitok, preto sme jeho služby využili aj tento rok. Tentokrát sme si dali skoro 100 km cyklotúru k sútoku riek Dyje a Morava. A Martin nesklamal. Pripravil nám super trasu, perfektný odborný výklad. Vrelo doporučujeme všetkým, ktorí chú zažiť pekné chvíle na bicykli, spoznať krásne miesta a dozvedieť sa niečo nové. Veľmi pekne Ti ďakujeme Martin auž sa tešíme na ďalšie spoločné cyklotúry.
Ahoj Martine, moc děkujeme za super průvodcovské služby a příjemného společníka při poznávání krás Lednicko-valtického areálu ze sedla kola. Nemělo to chybu!!! Žádný tištěný průvodce nemůže nahradit Tvůj poutavý a zajímavý výklad! To, že jsme se nemuseli o nic starat a jen se mohli kochat krásami přírody a celého kraje umocnilo náš nezapomenutelný zážitek z tohoto výletu. Vřele každému doporučujeme! Je to úžasná služba pro turisty a "kolaře", kteří si chtějí z výletu odvézt nejen příjemný zážitek, ale také zajímavé informace. Určitě příště dáme ten soutok řek!:-). Už se těšíme!!!!

Zdraví Staroměšťáci
Lednicko-valtický areál (LVA) – zápsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1996, uměle vytvořený krajinný areál, jediná památka tohoto typu v UNESCO. Budování začalo již v 18. století, stavby postupně vznikaly od roku 1805 až do roku 1855. Jedinečnost tohoto území spočívá v citlivém propojení přírodních podmínek a krajinářských úprav. Kostru tvoří rybníky, aleje a průhledy (bohužel často již nedochované). Další součástí LVA jsou drobné romantické stavby rozeseté ve volné krajině (salety).

Líbí se Vám naše stránky?

jsou nudné (2 | 9%)
krokodýl

krokodýl

Soutok místo kde se setkávají dvě největší moravské řeky, Morava a Dyje, najdeme zde například staré duby, které pamatují jak šly věky. Jak kolem putovali dávní lovci, Keltové, nebo staří Slované či Avaři. Později například armády českého krále Přemysla Otakara II. v dobách jeho největší slávy i jeho smrti, nebo moravského krokodýla. Stačí pouze zapojit svou fantazii.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one